Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! Büdszentmihályon is!

A Magyar Televízió Zrt. országos akciót indított Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! címmel. A kezdeményezés célja, hogy a Turizmus Világnapja és Szent Mihály nap alkalmából a közmédia csatornái (M1, Duna World, Duna, Kossuth és Petőfi Rádió) szeptember 27-29. között tematikus műsorfolyam keretében megmutassák Magyarország településeinek, köztük az honfoglalás óta létező Büdszentmihály (ma: Tiszavasvári) jellegzetességeit, értékeit és rejtett kincseit.

A programhoz csatlakozva Tiszavasvári Város Önkormányzata és a programot szervező Vasvári Pál Múzeum arra buzdítja a nézőket, – éljenek bárhol is a világban – kerekedjenek fel, látogassanak el szülővárosukba és ünnepeljenek azon a helyen, ahol igazán otthon érzik magukat. A tervek szerint élő körkapcsolás segítségével ünnepelhetnek együtt a magyarok, függetlenül attól, a világ mely pontján tartózkodnak éppen. A kétnapos tiszavasvári rendezvény első napján lovagi torna, népi gasztronómia, helyi párlatok versenye, Herczku Ági és Nikola Parov élő koncert, majd késő estig tartó Szent Mihály napi batyus bál és táncház, vasárnap késő délutántól a múzeumban történelmi Kvíz party, a nagyszínpadon Rock and Scones és Takáts Tamás Dirty Blues Band élő koncertek, majd közös tűzgyújtás és Göbölyös Tűztánc színesítik a programot. Az akció célja a hazai értékek, kincsek újra felfedezése és az itthon, illetve külföldön élő magyarság közötti kapcsolat és közösségteremtés. Az ünnepi hétvégén a felújított Vasvári Pál Múzeum megtekintése ingyenes!