I.Szentmihályi Pálinka Piknik- Keressük a legjobb helyi párlatokat

Első alkalommal rendezi meg Tiszavasvári Város Önkormányzata és a Vasvári Pál Múzeum a helyi párlatok versenyét. Az első pálinka piknik nem vásár és nem is fesztivál. Nem lesznek ismert pálinka főzdék, és nem is nem lehet pálinkát vásárolni. A szervezők olyan 18. életévüket betöltött helyi vagy a térségben élők jelentkezését várják akik büszkén mutatják be házi vagy bérfőzésű pálinkájukat a szakértő zsűri előtt. A nevezett párlatoknál a jelentkező vállalja, hogy csak és kizárólag jó minőségű magyar: alma, szilva, barack, körte, cseresznye, meggy, vegyes gyümölcs és egyéb gyümölcsből készítette . A piknik alatt árusítani nem , beszélgetni és tapasztalatot cserélni lehet.

A zsűri a nevezett párlatokat fajtánként díjazza. A kategória győztes párlatokat a szervezők egyedi név szerinti címkével ellátják és a Vasvári Pál Múzeum novemberben elkészülő pálinka trezorjában elhelyezik megőrzésre. Az esemény a szeptember 28-án a 10 órakor kezdődik a Szentmihályi Kézműves és Lovas nap betétprogramjaként. Bővebb információt (részvételi feltételeket) itt olvashatnak.