Tudj meg többet múzeumunkról okos telefonodon

Digitális kalandozásra invitál a Vasvári Pál Múzeum új mobilalkalmazása: az applikáció az 50 éves múzeum történetét, és kiállításait mutatja be, valamint a múzeum rendezvényeiről, programjairól tájékoztat. Az infokommunikációs forradalom jó pár éve jelen van a hétköznapokban és hatása jelentősen átalakította tájékozódási szokásainkat. Néhány évtizede még elképzelhetetlen technikai eszközök állnak ma a rendelkezésünkre a mindennapi életben.

A múzeumba érkező látogatók ezentúl okos telefonjukon és a helyszínen díjmentesen kikölcsönözhető táblaszámítógépen is ismerkedhetnek a múzeum gyűjteményével és történetével. A zökkenőmentes szörfözéshez a múzeum az intézmény területén ingyenes wifi-t biztosít. A fejlesztés a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) 1.2.2.számú pályázat részeként a „Tárgyaink, örökségünk” című projekt keretében valósulhatott meg. Az applikáció néhány nap múlva ingyenesen letölthető lesz a mobil piacterekről Android és Windows Phone operációs rendszerű készülékekre.