Játékos módon a környezet tudatos életmódért

A Vasvári Pál Múzeum idén is megrendezi a NAGY JÁTÉK NAPOT.A hagyományokhoz híven egyfajta nyárzáró programként elsősorban a gyerekeknek kínálnak érdekes és tartalmas programot a szervezők augusztus 19-én hétfőn 13 órától a múzeumkertben és a Szentmihály téren. Az idei rendezvény fő témája a háztartási hulladékok újra hasznosítása valamint a környezet tudatos életmód. A múzeumunkban látható LANGAMÉTA gyermekjáték kiállítás adta az ötletet, hogy a gyermekek számára legkedvesebb időtöltést a játék örömét minden évben más és más módon közelítsük meg.

Ebben az évben együttműködve nyíregyházi Térségi Hulladék Gazdálkodási Kft-vel a műanyag(PET) palackokból készíthetnek játékokat és használati tárgyakat a gyerekek és felnőttek.A rendezvény napján nyílik a Szín-varázs, a Tiszavasvári Általános Iskola tehetségcsoportjának rajzkiállítása.A kiállítást megnyitja: Molnárné Balla Gyöngyi tanárnő A megnyitón közreműködik a Tiszavasvári Általános Iskola 4/A osztályos furulyacsoportja. Lesz interaktív játszóház újrahasznosított anyagokból. A program kulturális elemekkel is kiegészül. Fellép a Gombóc együttes. Újra lesz palacsinta rekord kísérlet, arcfestés és ezen a napon ingyenes ugráló várja a gyerekeket.