Hivatalosan is megnyílik a Múzeum

Több mint hat hónapon át tartó felújítás után június 16-án vasárnap délután ünnepélyes keretek között átadják a látogatók részére a Nyíri mezőség tájegység múzeumát. Az idei esztendő nem csak a fél évig tartó felújítás miatt, hanem fél évszázados évforduló miatt is különleges. Hivatalosan 2012 novemberében kezdődött a múzeum 220 éves műemlék épületének felújítása. Mint ismert a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) 1.2.2. számú kiírásában a múzeum sikeresen pályázott az épület felújítására.

A „Tárgyaink, örökségünk” című projekt keretében a nettó 60.000.000 Ft támogatásból újulhatott meg a múzeum épülete. A felújítás kapcsán múzeumpedagógiai oktatóterek, látványraktár, interaktív kémia labor, integrált raktár és látogatórendszer segíti a jövőben látogatóink élményekben gazdag kiszolgálását. A nyílászárók cseréje mellett épületgépészeti, külső és belső homlokzatok valamint a biztonságtechnika és az elektromos hálózat is korszerűsödött. Az átadást követően az épület emeltén kialakított látványraktár is kinyílik a látogatók előtt, ahol a több mint 16.000 darabos régészeti, néprajzi, és helytörténeti gyűjtemény egy része kerül bemutatásra.