Egyedülálló Pécsi Borok a Hetényi Pincészettől

Május 31-én 19 órakor a Pécsi Borvidék mutatkozik be a Vasvári Pál Múzeum Borakadémia soron következő rendezvényén. A vacsorával egybekötött bormustrára ez alkalommal a Gólyahír Ifjúsági Tábor teraszán kerül sor a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő tiszavasvári múzeum szervezésében.

Pécstől alig harminc kilométerre található a borvidékhez tartozó Mecseknádasd. A kis sváb falu a Kelet Mecsek Tájvédelmi körzet ölelésében fekszik a domboldalon. A falu hegyekkel körülvett csücskében található vendégházban és pincében található az Indivinum Kft. vagyis a Hetényi Pincészet, mely a Pécsi Borvidék egyik legnagyobb borászata. Több generáció óta foglalkozik a Hetényi család borászkodással viszont a komolyabb borászati tevékenységet 1993 óta végeznek. Hetényi Emese édesapjával Hetényi Jánossal igazgatja a borászat napi ügyeit. A borkészítés tradicionális módszerekkel csak nagyobb méretekben történik, mint általában egy kézműves borászatban. Egyedi és önálló borokat készítenek, mely nagyon eltér a jelenlegi trendektől. Kínálatukban megtalálható a rozé a kadarka vagy a pinot noir vagy a cabernet sauvignon is. A péntek esti borkóstolón a négyfogásos vacsora mellé 8 különleges bort ízlelhetnek meg a résztvevők.

Az eseményre a szervezők asztalfoglalást május 30-án csütörtökön 12.00 óráig fogadnak el!