Pünkösdölő Csűrdöngölő

A Vasvári Pál Múzeum és a Múzeum Baráti Köre Egyesület közös szervezésében "Pünkösdölő Csűrdöngölő" címmel családi napra várja a múzeumbarátokat május 10-én pénteken. A rendezvényen az ünnephez kapcsolódó népi gyermekjátékok, kézműves foglakozások várják az ide látogató gyerekeket és szüleiket, nagyszüleiket! Az ünnepre hangolódásként a kézműves foglalkozáson lesz május kosár készítés és pünkösdi koszorúfonás. Amíg az apró kezek szorgoskodnak, a felnőttek pünkösdi királyt választanak.

Táncra perdülnek a Kör-karéj tánccsoport és a Göbölyöcske tánccsoport növendékei. A családi nap hajnalig tartó táncházzal és batyus bállal várja a táncos kedvűeket. A talpalávalót Hunyadi Péter és zenekara szolgáltatja. A rendezvény a felújítás alatt álló múzeum épülete helyett a Találkozások Háza kamaratermében kerül megrendezésre. A rendezvényre a belépés ingyenes.