Hamarosan műszaki átadás

Egy héten belül befejeződik a tiszavasvári Vasvári Pál Múzeum műszaki átadása. Január elején kezdődött a tiszavasvári Vasvári Pál Múzeum műemlék épületének felújítása. Mint ismert a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) 1.2.2.számú kiírásában az idén ötven éves múzeum sikeresen pályázott felújításra.A 180 napig tartó munkálatok legfontosabb szakasza április 27-én az építési, műszaki munkálatok befejezésével várhatóan lezárulhat ekkor történhet meg a műszaki átadás-átvétel.

A 220 éves műemlék épületben számos minőségi szolgáltatás – új múzeumpedagógiai oktatóterek, látványraktár, interaktív kémia labor, integrált raktár és látogatórendszer – valósul meg, ezzel is elősegítve a vendégek élménygazdag kiszolgálását. A tervek szerint, az épület emeltén kialakított látványraktár is kinyílik a látogatók előtt, ahol kiemelkedő jelentőségű régészeti, néprajzi, és helytörténeti gyűjteményt helyeznek majd el.Az intézményt a tervek szerint június 22-én, a Múzeumok Éjszakáján, nyitják meg a látogatók előtt.