Húsvét keddi játszóház

Húsvét keddi a játszóházzal várja a Vasvári Pál Múzeummal a múzeumbarátokat a kereszténység legnagyobb ünnepén. Az oktatási intézmények tavaszi pihenője egybe esik húsvéttal és az ünnepet követően is tart ezért április 02-án kedden szünidei húsvéti játszóházra invitálja a „vakációzó” gyerekeket és szüleiket az idén 50 éves Vasvári Pál Múzeum. Délután 14 órától a Találkozások Háza aulájában tojásfestés, tojáspatkolás, tojásszínezés és kézműves foglakozás várja az érdeklődőket.

Lesz nyuszi simogató, tojás kereső verseny ahol a főnyeremény egy élő nyuszi.A délután folyamán a húsvéti locsolkodás régi hagyományát elevenítik fel a Kör-karély Néptánccsoport táncosai, akik táncra is perdülnek. Ha húsvét, akkor nem maradhat el az ünnephez köthető kalács, és sárga túró készítés sem. A játszóházra a belépés ingyenes, amelyre mindenkit szeretettel várnak a szervezők.