Jósa Andrásra emlékeztek

Jósa András születésének 175. évfordulójára emlékeznek ezekben a napokban Nyíregyházán. Ez történt kedden is, amikor a megyeháza zsúfolásig megtelt dísztermében kezdetét vette a Jósa András Múzeum napja rendezvénysorozat

.

�Dr. Bene János megyei múzeumigazgató bevezetőjét követően Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés elnöke, majd dr. Vancsó Ágnes, a Jósa András Oktatókórház ügyvezető igazgatója mondott köszöntőt.
A köszöntőkben méltatták Jósa András életútját, aki sok mindent kipróbált, míg végül kiváló orvos lett belőle. Volt régész, asztalos, orvos, de mindenütt megállta a helyét és nagy tudáshalmazt hagyott örökségül az utána jövő nemzedékre. Sokat próbált ember, de nem túlzás, ha úgy jellemezzük, hogy zseni volt, aki megélte az 1848-as forradalmat, az első világháborút is. Jósa András megteremtette a megye egészségügyi közigazgatását.
– A jelenben is építkezünk Jósa András múltjából – tette hozzá a kórház igazgatónője.

Forrás:www.indexkelet.hu