Petőfi és Vasvári édes forradalma

Nagyszabású programmal emlékezik március 15-én az 1848-49 –es forradalmi események 165. évfordulójára a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő, a forradalmár nevét viselő Vasvári Pál Múzeum Tiszavasváriban. A délelőtti program a szokásoknak megfelelően 10 órakor a Március 15. téren álló Vasvári Pál szobránál kezdődik, ahol az ünnepi beszédek és kulturális műsor mellett az emlékezés virágait helyezhetik el az emlékezők. A délutáni program 14 órakor a Múzeumkertben folytatódik Vasvári Pál mellszobrának megkoszorúzásával.

Ezt követően a Vasvári Pál Múzeum ingyenes családi délutánra várja az ünnepelni vágyó gyerekeket és szüleiket. A kávéházak a társasági élet fontos központjaivá váltak: találkozó- és szórakozóhelyek, irodalmi-, és művelődési központok lettek, sőt meghatározó történelmi események kiindulópontjának is helyszíne volt, gondoljunk csak az 1848-as forradalom Pilvax kávéházára. Rendezvényen nyílik meg „Hajnali beavatás” – Czire Alpár (Székelykeresztúr) erdélyi fotós kiállítása ezt követően pedig Szabolcsi katonák az 1848-as szabadságharc idején címmel Prof. Dr. Bona Gábor egyetemi tanár tart előadást. A délután talán legizgalmasabb eseménye a sütemény és torta verseny lesz a Találkozások Háza aulájában, ahol a szervezők 19. századi kávéházi hangulattal korhű ruhákban,kávé különlegességekkel és finom süteményekkel várják a vendégeket. A gyerekek kipróbálhatják a lúdtollal írást, huszárkalács díszítést, kaláris és huszárcsákó készítést. A programok ingyenesen látogathatóak!

Rendező szervek: Vasvári Pál Múzeum és a Találkozások Háza.