Forradalmi ízek (felhívás)

A Vasvári Pál Múzeum sütemény és torta versenyt hirdet az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére. A szervezők várják mindazok jelentkezését, akik érzik magukban a „márciusi ifjak” kiemelkedő bátorságát és elszántságát, hogy valami újat, valami történelmit hozzanak létre. Magyarországon az első kávéházat 1714-ben Pesten alapították.A kávédivat igazi elterjedése a 18-19. század fordulójára tehető, amikor is Budapesten már több mint ötszáz kávéház és közel ugyanennyi kávékimérés működött.

A kávéházak a társasági élet fontos központjaivá váltak: találkozó- és szórakozóhelyek, irodalmi-, és művelődési központok lettek, sőt meghatározó történelmi események kiindulópontjának is helyszíne volt, gondoljunk csak az 1848-as forradalom Pilvax kávéházára. Ennek emlékére biztatunk és bátorítunk minden kedves múzeumbarátot, hogy próbáljon meg egy olyan torta- vagy süteménykülönlegességet létrehozni, mely a korszakban kedvelt lehetett és akár Petőfi vagy Vasvári is szívesen fogyasztott volna. A remekműveket március 15-én délután kávéházi hangulat és ízek, korhű ruhákban Nevezni a rendezvény napján 14.00 óráig lehet a helyszínen.

A Zsűri elnöke: Rausch Roland Cukrászmester