Karácsonyi Kavalkáddal búcsúzik a múzeum

A Vasvári Pál Múzeum idei utolsó rendezvényére invitálja a tisztelt múzeumbarátokat. December 22-én 14 órától fazekas, fafaragó foglalkozáson vehetnek részt kicsik és nagyok valamint karácsonyi díszeket és ajándékokat készíthetnek minden féle alapanyagból, amit természetesen haza is vihet bárki az otthoni fenyőfájára.16.00 órától BETLEHEMES műsorát adja elő a KÖR- KARÉLY Néptáncegyüttes .

A rendezvényről nem maradhatnak el a karácsonyi ízek sem. Lesz mézeskalács és bejgli valamint forró tea és forralt bor. A múzeum ezzel a családi programmal egy időre elbúcsúzik a látogatóitól. 2013-ban fennállásnak 50. évfordulóját ünneplő múzeum több mint 200 éves műemlék épülete egy pályázatnak köszönhetően mind külsejében, mind belső tartalmában megújul. Új látványraktárral, múzeumpedagógiai oktatóterekkel, interaktív kémia laborral és 21. századi high-tech technikai eszközökkel gazdagodik. A felújítás ideje alatt, a múzeum a helyi művelődési központban és szabadtéri helyszíneken tartja meg családi programjait. A kiállítások 2013.január 01-től júniusig 15-ig nem látogathatók.