Újra itt a Szentmihályi Kézműves és Lovas hétvége

Szeptember 29-30-án, harmadik alkalommal rendezi meg a Vasári Pál Múzeum a térség legnagyobb kézműves és lovas eseményét a Szentmihályi Kézműves és Lovas hétvégét Tiszavasváriban. A rendezvény a hagyományoknak megfelelően a kultúra és a gasztronómia jegyében telik majd. Szombaton a megszokott helyszíneken így a múzeumkertben a Szentmihály téren találkozhatnak az érdeklődők a kézműves mesterekkel, termény árusokkal és a városból és térségből érkező lovasokkal.

Idén első alkalommal lesz terményáldó szentmise valamint a régi hagyományokat felidézve karikás ostor csergető verseny. Fellép a budapesti Tarka- Barka bábszínház a debreceni Kuckó Művész tanya utcaszínház, vásári komédiájával, a helyi Kör- karély Néptáncegyüttes valamint a Tárkány Művek, a hazai dzsessz, a népzene és a pop zenei műfajának kedvelt formációja. A nap egyik kiemelkedő eseménye lesz a lovas felvonulás, amely a vasárnapi lovasversenyek felvezető eseménye lesz. Vasárnap a vásártéri szabad területen folytatódik a program lovas futamokkal, fogatok akadályhajtásával, lovas ügyességi versenyekkel.