KABAY JÁNOS EMLÉK KERÉKPÁRTÚRA

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre Kabay János emlékére kerékpártúrát szervez május 18-án pénteken 14 órától, melynek célja, hogy az utókor megismerje a világhírű feltaláló Kabay János Büdszentmihályon eltöltött éveinek, életének állomásait. Induláskor minden résztvevő egy tájékoztató térképet kap, amely a feltaláló munkásságát bemutató épületeket jelöli majd. A kerékpártúra végén a résztvevőket egy fagyival jutalmazzák a szervezők a Belvárosi Fagyizóban Tiszavasváriban. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy a túrán való részvétel alapfeltétele a közúti közlekedésre alkalmas kerékpár és láthatósági mellény, amelynek használata kötelező!

Jelentkezni lehet: A Vasvári Pál Múzeumban vagy Mikli Gézáné, Ági néninél a Kabay János Általános Iskolában

Indulás: MÁJUS 18-án 14.00-tól Kabay János Általános Iskolai Egységtől (Ifjúság út.8)