Egy szenvedéses út képekben…

Új időszaki kiállítás nyílik a Vasvári Pál Múzeumban kapcsolódva a Szabadegyetem előadás témájához. „Egy szenvedéses út képekben”címmel Ringhoffer József jelenleg Münchenben élő egykori tiszalöki hadifogoly képeiből nyílik kiállítás. Ringhoffer József 1927-ben született Bakonygyiróton. 1945-1953 között szovjet és magyar hadifogságban volt. Szabadulása után Németországba került és ott a Stuttgart-i dekoratív festészeti főiskola hallgatója lett. A ceruza, víz és olaj technikával készült alkotások a tiszalöki hadifogság szörnyűséges emlékeit idézik fel. A művész a kiállítás anyagát 1992-ben Tiszalök városának adományozta.

Ringhoffer József közel két évtizede készített alkotásait eddig csak a tiszalöki Városi Galériában láthatta a nagyközönség. Most azonban ha rövid időre is, de a Vasvári Pál Múzeumban is megtekintetőek lesznek az alkotások. A kiállítás május 8-ig keddtől - vasárnapig 9-17 óra között látható.