Tiszalök múltja és jelene Tiszavasváriban

Várossá válásának huszadik évfordulóját ünnepli ebben az esztendőben Tiszalök. A két szomszédos település Tiszalök és Tiszavasvári ezer szállal kötődik egymáshoz. Rokoni szálak, baráti kapcsolatok, munkahelyek kötik össze a két város lakosait. A Vasvári Pál Múzeum, mint a kistérség múzeuma április 20-án pénteken 17 órakor nyitja meg a„Tiszalök Akkor és Most” című fotókiállítást a Vasvári Pál Múzeumban.

A kiállítás Múzeum és a tiszalöki Művelődési központ közös időszaki kiállítása, amelyen korabeli fotók segítségével egészen a 1900-as évekig kalandozhatunk vissza az időben köszönhetően az utókor számára fennmaradt páratlan fotógyűjteményének. A fotókat a Vasvári Pál munkatársai készítették és öntötték látványos formába. A tárlat különleges látványossága  a tiszalöki hadifogolytáborról és a vízlépcsőről készült több ezer szál gyufából készült makett. A kiállítást Gömze Sándor polgármester nyitja meg. A vándorkiállítás, amely az elmúlt hetekben a tiszalöki Galériában már látható volt május közepéig tekinthető meg a Nyíri mezőség múzeumában.