Tiszalök – „Akkor és Most”

Várossá válásának huszadik évfordulóját ünnepli ebben az esztendőben Tiszalök. A jubileum alkalmából számos kulturális program is vár a város lakosaira. Március 28-án 17 órától nyílik meg „Tiszalök Akkor és Most” címmel fotókiállítás a városi galériában. A kiállítás a helyi Művelődési központ és a tiszavasvári Vasvári Pál Múzeum közös kiállítása, amelyen korabeli fotók segítségével egészen a 1900-as évekig kalandozhatunk vissza az időben köszönhetően az utókor számára fennmaradt páratlan fotógyűjteményének.

A kiállítás nem csak régi képek láthatóak, hanem a kiállított fotómontázsokon az is látható, hogy milyen a mai város. A fotókat a Vasvári Pál munkatársai készítették és öntötték látványos formába. Ezek a nagyméretű fotómontázsok láthatók a városi galériában közel egy hónapon keresztül. A kiállítást megnyitja Gömze Sándor polgármester. A tiszalöki hadifogolytáborról Tasnádi Frigyes emlékezik meg, tárogatón kíséri Fekete Miklós. A kiállítás április 18-ig tekinthető meg.