Civil forradalomra szólítanak Vasvári Pál utódai…

Immár hagyomány, hogy nagyszabású programmal emlékezik évről – évre március 15-én az ország, az 1848-49 –es forradalmi események kapcsán. Nincs ez másként Tiszavasváriban sem ahol a település szülöttjére a márciusi ifjak egyik legnagyobb alakjára, Vasvári Pálra emlékeznek a városban működő és a forradalmár nevét viselő múzeumban is. Az idei esztendőben a helyi civilszervezeteket megszólítva a szervezők több érdekes programmal, koszorúzással, lovas felvonulással, ágyúszóval, kulturális programmal, kiállítás megnyitóval, és játszóházzal várják az emlékezni vágyókat.

A nemzeti ünnep, nyitó eseménye lesz a lovas felvonulás önkéntes forradalmárokkal, huszárokkal, ágyútalppal, dobszóval, amely délután 13 órakor indul, a belvárosi Szentmihály térről és ide érkezik, vissza. A felvonulásban részt vesz hintókkal, szekerekkel, hátas lovakkal a Tiszavasvári Lovas Egyesület tagsága. A menet visszaérkezése után a színpadon „Vasvári verbunkos” címmel a Kör- karély Néptáncegyüttes műsora látható majd ezt követi Vasvári Pál mellszobrának megkoszorúzására a múzeumkertben. A megemlékezés a Vasvári Pál Múzeum falai között folytatódik, ahol megnyílik az „Inkább törni, mint hajolni” című kiállítás, amely a Hajdúk történetét mutatja, be hajdúböszörményi Hajdúsági Múzeum gyűjteményéből. A múzeum munkatársai idén is várják a kicsiket a történelmi játszóházba ahol bárki készíthet kokárdát, huszárcsákót, magyaros kalárist,vagy kipróbálhatja a lúdtollal írást és a korabeli nyomdászatot.