Téltemető Farsangi mulatság

Vidám népszokások, jellegzetes farsangi és téltemető hagyományok elevenednek meg február 25-én szombaton Tiszavasváriban a Vasvári Pál Múzeumban. A program szervezői minden korosztály számára érdekes programot ígérnek. Lesz maskarakészítés játszóház és maszkabál is, ahol az érdeklődők megtudhatják hogyan zajlott régen Szentmihályon a farsang időszaka. Fellép Hajdú Ágota és csapata Farsangi muzsika című előadásukkal.

Farsang lévén a régi jó Nyíri mezőségi ízek és hagyományok felidézése keretében számos télbúcsúztató finomság várja az érdeklődőket a Múzeumkertben. „Böjt előtti dőzsölés”- ként lesz hurka, kolbász, töpörtyű, farsangi fánk, forralt bor, tea és kemencében sült pogácsa. A vigalom muzsikaszóval, maskarás felvonulás síppal, dobbal, alakoskodó néptáncosok felvonulásával folytatódik, a belváros utcáin. A felvonulás végén a helyiek máglyát gyújtanak a múzeumkertben, és kiszebábot égetnek a tél jelképes búcsúztatásaként. A nap élőzenés táncmulatsággal tánctanítással, farsangi alakoskodással zárul a Kör-karéj és Göbölyös néptáncegyüttesekkel közreműködésével a Találkozások Háza kamaratermében.